top of page

3 marca klasa 1a udała się na wycieczkę do muzeum POLIN. Po wejściu udaliśmy się do sali warsztatowej. Rozebraliśmy się z kurtek i usiedliśmy na pufach. Warsztaty nosiły nazwę „Dzieci Abrahama” i opowiadały  o podobieństwach i różnicach między wiarą katolicką, żydowską i muzułmańską. W pierwszej części warsztatów animatorka rozłożyła w sali kartki, a następnie zadawała pytania np. „Ile znacie osób, które nie są ani chrześcijanami”. Naszym zadaniem było ustawienie się przy odpowiedniej kartce i odpowiedzenie na pytania prowadzącej. Potem, otrzymaliśmy krótki quiz do wypełnienia. Na niektóre pytania  i odpowiedzi były zaskakujące oraz zachęcające do dyskusji. Po pierwszym etapie nastąpiła krótka przerwa, po której z kolei zostaliśmy podzieleni na grupy i odgrywaliśmy krótkie scenki o młodej uchodźczyni. Na koniec obejrzeliśmy  filmik nakręcony przez młodych imigrantów.

 Piotr Borys, 1a

Warsztaty w ramach Programu

Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020 

2 lutego klasa 1a i 1c  uczestniczyły w warsztatach samorządowych Aktywuj dzielnie.  Trwały one 3 godziny lekcyjne. Podczas nich poznaliśmy bliżej wiele instytucji, z którymi może pracować młodzież, jak również dowiedzieć  się więcej o naszej dzielnicy i porozmawiać o naszej szkole. Pracowaliśmy również w grupach, co skutecznie umacniało nasze zaangażowanie  i zainteresowanie tematem.  Całym zajęciom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera, która bardzo motywowała nas do działania i czynnego udziału. 

 

                                                                             Asia Bajerska, 1a

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

W świat „Małego Księcia" uczniów Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie wprowadzili gimnazjaliści uczący się przy ul. Hirszfelda. Spotkanie odbyło się dwukrotnie, a w planach na przyszły rok znalazło się miejsce na kolejne interpretacje książek. 

Zajęcia z Edukacji Prawnej

W październiku i listopadzie 2016 roku w klasach III f i g zrealizowany  został cykl Warsztatów z Edukacji Prawnej prowadzonych przez adwokat Dorotę Lesińską-Komodę. Warsztaty obejmowały 6 spotkań,  na których omówiono  następujące tematy lekcji:

  1. Wprowadzenie do warsztatów. Diagnoza świadomości prawnej w społeczeństwie. Zgadnij kim jestem? – O zawodach prawniczych.

  2. Co już mogę? O zdolności prawnej i zdolności do czynności prawnych.

  3. Umów się ze mną – zasady zawierania umów cywilnoprawnych.

  4. Konsumencie czy znasz swoje prawa? O zakupach w Internecie.

  5. Umowa o pracę, zlecenie czy dzieło?

  6. Moje czyli Twoje? O prawach autorskich w Internecie i nie tylko.

 

Przeprowadzone Warsztaty miały charakter zajęć typu „street law”. Celem zajęć było podnoszenie świadomości o przysługujących prawach, sposobach ich realizacji i ochrony. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktycznymi problemami i zagadnieniami, z którymi mogą zetknąć się nie tylko w dorosłym życiu, ale już teraz. Warsztaty umożliwiłynabycie podstawowej wiedzy z zakresu prawa, w tym m.in. zwrócenia uwagi na praktyczne aspekty zawierania umów cywilnoprawnych, uprawnienia konsumentów w zakresie zakupów w Internecie czy znalezienia odpowiedzi na kluczowe pytania z zakresu korzystania z treści dostępnych w Internecie w kontekście praw autorskich i ochrony wizerunku. Na zajęciach wykorzystano interaktywne metody nauczania.

bottom of page